godło

Zespół Szkół w Trzcinicy
ul. Szkolna 2, 63 - 620 Trzcinica

logo
Zespół Szkół w Trzcinicy

Spotkania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy

Spotkanie z p. K. Petkiem

We wrześniu i październiku br. uczniowie Zespołu Szkół w Trzcinicy wzięli udział w cyklu spotkań zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy.

17 września odbyło się spotkanie z podróżnikiem i autorem książek dla dzieci i młodzieży – Łukaszem Wierzbickim. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV i V. Pan Łukasz zabrał uczniów w fascynującą, pełną przygód podróż po Afryce śladami Kazimierza Nowaka – bohatera książki „Afryka Kazika”. Uczniowie wysłuchali także historii niedźwiedzia Wojtka – bohatera z publikacji „Dziadek i Niedźwiadek”, kaprala 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii, który brał udział w bitwie o Monte Cassino. Podróżnik opowiedział także o swojej najnowszej książce pt. „Ocean to pikuś”, opisującej przygody Aleksandra Doby, Polaka, który jako pierwszy przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent, a do tego zrobił to trzykrotnie.

4 października uczniowie klas VI, VII i VIII spotkali się z Krzysztofem Petkiem – podróżnikiem, autorem książek, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania. Prowadzący rozpoczął spotkanie od krótkiego szkolenia motywacyjnego, w którym uświadomił zebranym uczniom, że to od nich i ich podejścia do ludzi i świata zależy, jak będzie wyglądało ich życie. Następnie opowiedział uczniom o wyprawach, które organizował, o ludziach, których spotkał, o ich kulturze, języku, a także o niespodziewanych i niebezpiecznych przygodach. Swoją opowieść wzbogacił pokazem zdjęć wykonanych podczas swoich licznych wypraw w najdziksze zakątki świata.

10 października uczniowie klas VIII i III gimnazjum uczestniczyli w warsztatach motywacyjno-literackich pt. „Chcę być kimś”, które poprowadził Mistrz Polski Przemówień Publicznych – Michał Zawadka. Uczniowie poznali wartość własnego zdania, własnych przekonań, dowiedzieli się, jak bronić swoich praw i przekonań i jak osiągać zamierzone cele, pokonując przeciwności losu. Zrozumieli, że aby osiągnąć sukces trzeba mieć odpowiednie nastawienie i że nie można żyć cudzym wyobrażeniem na swój temat. Prowadzący warsztaty dzielił się z młodzieżą własnymi doświadczeniami, aby jeszcze lepiej zmotywować ich do działania.

11 października uczniowie klas V spotkali się jedną z najbardziej znanych w Polsce pisarek dla młodzieży – Ewą Nowak. Pani Ewa opowiedziała młodzieży o tym co miało wpływ na to, że została pisarką. Zaprezentowała swoje książki. Uczniowie mieli wiele pytań do pisarki, interesowała ich zarówno jej twórczość jak i codzienne życie.

Źródłem zdjęć jest GBP w Trzcinicy.

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - więcej informacji w naszej Polityce Prywatności. [zamknij]