Spotkanie autorskie z Jadwigą Miesiąc

22 listopada 2016r. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbyło się spotkanie autorskie z poetką i malarką Ziemi Kępińskiej panią Jadwigą Miesiąc. Uczestniczyli w nim uczniowie klas szóstych, pierwszych i drugich gimnazjum. Pani Jadwiga, która w latach 1960-1977 była nauczycielką języka polskiego w Szkole Podstawowej w Trzcinicy, przyjechała na zaproszenie bibliotekarki szkolnej Ewy Gaze. Gość był mile zaskoczony pięknym wystrojem sali – obrazy autorki, zapalone świece, bukiet jesiennych liści stworzyły prawdziwie poetycki nastrój. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia krótkiego życiorysu zaproszonego gościa. Pani Jadwiga jest autorką wielu tomików poezji, które wyrażają podziw dla rodzinnej ziemi oraz mówią o problemach codziennego życia, o miłości, cierpieniu. Poetka rozmawiała z młodzieżą o swojej pracy twórczej, o minionych latach i swoich przeżyciach, które ilustrowała własnymi wierszami. W drugiej części spotkania uczniowie zadawali poetce pytania. Pani Jadwiga chętnie i wyczerpująco odpowiadała na wszystkie pytania. Na koniec autorka podpisywała uczniom tomiki poezji.