Spotkanie autorskie z panią Renatą Adamską

W grudniu w Zespole Szkół w Trzcinicy odbyło się spotkanie autorskie z lokalną poetką Renatą Adamską, w którym uczestniczyli uczniowie klas siódmych i ósmej. Rozpoczęło się od przedstawienia krótkiego życiorysu zaproszonego gościa. Pani Renata nie wyobraża sobie życia bez pisania. Wierzy, że pisząc zaznacza tym samym swoją obecność w świecie. Ciągle obserwuje i podpatruje życie, codzienność i daje temu wyraz w swoich wierszach.

Pani Renata, która na co dzień pracuje w naszej szkole jako nauczyciel religii, dała się poznać z zupełnie innej strony. Rozmawiała z młodzieżą o swojej pracy twórczej, o pisaniu poezji. Uczniowie wysłuchali kilku wierszy pani Renaty, które recytowała uczennica klasy ósmej Marlena Kałus. W drugiej części spotkania uczniowie zadawali poetce pytania. Pani Renata chętnie i wyczerpująco odpowiadała na wszystkie pytania. Na koniec autorka podpisywała uczniom tomiki poezji.

Inicjatorką i organizatorką tego spotkania była Ewa Gaze – szkolna bibliotekarka.