Spotkanie przedszkolaków z policjantami

Zima, choć spóźniona, sypnęła śniegiem i szczypnęła mrozem w nos dzieciom z przedszkola, które od razu ruszyły do zabawy na dworze. Ale zimowa aura to również okazja do przypomnienia sobie zasad bezpiecznego poruszania się po chodnikach i ulicach z uwzględnieniem tych właśnie warunków pogodowych. Wizyta dzielnicowych pana Mateusza Klaczyńskiego i pana Sławomira Bizaka w naszej gminy polegała na rozmowie z przedszkolakami o bezpiecznym spędzaniu czasu na śniegu i lodzie w przedszkolu jak również w domach rodzinnych, tym bardziej, że zbliżają się ferie. Trzeba przyznać, że dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w tym spotkaniu. Chętnie oglądały przywiezione przez policjantów przedmioty służące im w codziennej pracy, śmiało zadawały pytania oraz udzielały wyczerpujących odpowiedzi. Oczywiście z dziecięcą szczerością dzieliły się z policjantami własnymi doświadczeniami na temat spotkania swoich rodziców z „drogówką”. Nawet młodsi z grupy „Krasnali” i „Jeżyków” początkowo tylko obserwowali, ale z czasem ośmieleni przez starszych kolegów i koleżanki z grupy „Smoki Dinusie” i „Muchomorki”, którzy opowiadali, w jaki sposób należy zachować się w różnych nietypowych sytuacjach zagrażających naszemu bezpieczeństwu, włączyli się do rozmowy. Nauczycielki przedszkola, które były inicjatorkami tego spotkania dziękują funkcjonariuszom i przełożonym, za umożliwienie i przeprowadzenie tak ciekawej pogadanki.