Spotkanie z ratownikami medycznymi

Praca poprzez zabawę w przedszkolu trwa na dobre. Pamiętając o bezpieczeństwie dzieci uczą się również, w jaki sposób reagować w sytuacjach zagrażających ich zdrowiu i życiu. W tym tygodniu ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. W zabawach kierowanych przez nauczycielki prowadziły próbne zgłoszenia różnych wypadków wybierając numer alarmowy „112”.

„Po jednym z takich zgłoszeń” 21 września 2017r. do przedszkola przyjechała karetka pogotowia ratunkowego. Pracownicy tych służb: sanitariusz Andrzej Bednarek i kierowca Daniel Oscenda zaprezentowali w jaki sposób niosą pomoc, gdy zdarzy się wypadek. Chętnych dzieci, do zademonstrowania w jaki sposób usztywnia się złamania kończyn, czy transportuje chorego na noszach, nie brakowało. Spotkanie to pozwoliło niektórym przedszkolakom przełamać strach przed spotkaniem z pracownikami służby zdrowia, a bezpośredni kontakt utrwalił zdobyte przez dzieci do tej pory wiadomości z zakresu ratownictwa medycznego.

Dzieci i Nauczycielki Publicznego Przedszkola Samorządowego w Trzcinicy dziękują przełożonym i pracownikom SPZOZ w Kępnie za umożliwienie i przeprowadzenie tego spotkania.

DZIĘKUJEMY!