„Sprawni w przyszłym zawodzie”

24 lutego 2017r. przedstawiciele klas III gimnazjum wzięli udział w IV edycji konkursu „Sprawni w przyszłym zawodzie” organizowanego przez ZSP Nr 2 w Kępnie. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Gnacy z kl. IIIb, Klaudia Kulak z kl. IIIa, Piotr Biegański z kl. IIb i Nikodem Warzecha z kl. IIIa.

Głównym celem konkursu był rozwój i kształtowanie myślenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych.

Konkurs polegał na wykonywaniu zadań sprawnościowych oraz rozwiązywaniu testów przygotowanych przez nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych i pod ich opieką. Przeprowadzany był w przystosowanych do tego klasopracowniach m.in. agrobiznesu, fryzjerstwa, budownictwa i projektowania oraz mechaniki pojazdowej. Konkurs był również okazją do przygotowania młodych ludzi do wyboru przyszłego zawodu.

Uczniów do konkursu przygotowywała Gabriela Rachel-Nowak – pedagog w ZS w Trzcinicy.