„Sprzątanie Świata” inaczej

W ramach tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata” uczniowie kl. IV-VIII naszej szkoły wzięli udział w konkursie ekologicznym.

Pytania konkursowe dotyczyły tematyki recyklingu, segregacji śmieci oraz szeroko pojętej ochrony środowiska. Pierwsze miejsce zajęli ex aequo: Ewa Więcek z kl. VIa, Adam Matysiak z kl. VIIb i Dominik Pawlik z kl. VIIIb. Miejsce drugie zajęli, również ex aequo: Amelia Słupianek z kl. VIIb, Gracjan Ochap i Igor Zimoch obaj z kl. VIb.

Oprócz tego uczniowie wykonali klasowe kolorowe pojemniki na baterie, które można było obejrzeć na szkolnej wystawie.

Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwały nauczycielki: Grażyna Kłoczaniuk, Katarzyna Zagórna i Aneta Ogonowska-Jurczenia.

Przypominamy, że w bieżącym roku szkolnym kontynuowane są akcje zbierania makulatury i zużytych baterii.