SREBRNE PASMO w Wiosennym Przeglądzie Chórów „Śpiewającej Polski”

11 maja 2019r. Chór Zespołu Szkół w Trzcinicy brał udział w Konkursie Chórów Szkolnych, Regionu Wielkopolski Wschodniej, Akademii Chóralnej - Śpiewającej Polski. W tym ogólnopolskim programie rozwoju chórów szkolnych „Śpiewającej Polski”, nasz szkolny chór jest już od wielu lat. Jest to możliwe dzięki życzliwości i współpracy z Urzędem Gminy w Trzcinicy.

Tematem przewodnim tegorocznego przeglądu był Stanisław Moniuszko i jego twórczość. W związku z tym, że w roku 2019 przypada 200.rocznica urodzin wielkiego kompozytora, Senat RP ustanowił ten rok rokiem Stanisława Moniuszki. Chór zespołu Szkół w Trzcinicy podczas przeglądu zaprezentował się w następującym repertuarze:

1. "Dąbrowa" Stanisława Moniuszki do słów Jana Czeczota,
  2. "Prząśniczka" Stanisława Moniuszki do słów Jana Czeczota,
  3. "Uże vecer" (morawska pieśń ludowa) w opracowaniu Jerzego Wojtaszka,
  4. "Koziołek Matołek" utwór oparty na muzyce A. Markiewicza, w opracowaniu muzycznym K. Niegowskiego do słów Kornela Makuszyńskiego.

Prezentacja chóru została doceniona przez komisję konkursową, uzyskała 86 punktów i chór został wyróżniony SREBRNYM PASMEM.

Serdecznie gratulujemy wszystkim chórzystom i dyrygentce p. Renacie Adamskiej!