STRAŻACY W PRZEDSZKOLU

8 maja 2018r. Przedszkole w Trzcinicy odwiedzili strażacy z OSP w Trzcinicy. Spotkanie miało na celu przypomnienie roli strażaka w obliczu zagrożenia oraz próby alarmu ewakuacji. Tym razem spotkanie było tajemnicą, więc nauczyciele mogli zaobserwować zachowanie swoich podopiecznych. Dzieci bez żadnych pytań i paniki ustawiły się w wyznaczonym miejscu. Pod opieką nauczycieli i personelu przedszkola opuściły budynek. Sprawnie ustawiły się na zbiórce i obserwowały wejście strażaków do obiektu przedszkola. Gdy strażacy nadali komunikat o braku zagrożenia i wyszli z budynku, dzieci nagrodziły ich gromkimi brawami. W dalszej części spotkania druh Zbigniew Grześniak przekazał dzieciom najważniejsze zasady, które trzeba znać dla własnego i innych bezpieczeństwa. Dzieci obejrzały wozy strażackie, ich wyposażenie oraz sprzęt niezbędny do ratowania życia podczas pożaru czy wypadku. Spotkanie zakończyło się pokazem siły strumienia wody.

Nauczyciele, przedszkolaki i cały personel przedszkola bardzo dziękują przedstawicielom OSP w Trzcinicy panu Zbigniewowi Grześniakowi, panu Tomaszowi Jarczakowi, panu Kamilowi Piędziochowi i panu Robertowi Adamskiemu za przeprowadzenie ewakuacji i przekazanie niezbędnej wiedzy.