Sukces naszych uczennic w Gminnym Konkursie Astronomicznym

03 kwietnia 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Gminnym Konkursie Astronomicznym, którego organizatorem był Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Laskach. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało „Astronomia bliżej nas”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas III gimnazjum: Julia Gatner, Julia Micharczyk, Samanta Nowak, Wiktoria Nowak, Natalia Parzonka, Milena Rosielewska i Maciej Stodółka. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą na temat Układu Słonecznego, gwiazdozbiorów i gwiazd.

Sukcesy naszych uczniów przedstawiają się następująco: Natalia Parzonka zajęła I miejsce, Samanta Nowak zajęła V miejsce, Julia Gatner zajęła VI miejsce. Natalia, Samanta i Julia będą reprezentowały naszą szkołę w finale Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego, który odbędzie się 29 kwietnia br. w Planetarium w Potarzycy koło Jarocina.

Uczniów do konkursu przygotowała mgr Mariola Krawczyk – nauczycielka fizyki w ZS w Trzcinicy.

Gratulujemy i obiecujemy że będziemy trzymać kciuki za finał w Potarzycy! Życzymy powodzenia!