SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE WIEDZY O WIELKOPOLSCE

Jak już wspominaliśmy 27 maja odbył się finał wojewódzki XXVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą szkołę na tym etapie reprezentowało pięcioro uczniów.

3 czerwca zostały ogłoszone wyniki. Z przyjemnością informujemy, że mamy trzech finalistów.

Wyniki naszych uczniów przedstawiają się następująco:

- Brajan Balcerzak - I miejsce,

- Filip Maciejewski - III miejsce,

- Remigiusz Kaczmarek - III miejsce.

Bardzo dobre wyniki uzyskały również Pola Jaworek i Emilia Durlej.

Przygotowując się do konkursu uczniowie musieli zapoznać się m.in. z legendami związanymi z początkami państwa polskiego, tradycjami wielkopolskimi i gwarą wielkopolską. Zakres materiału obejmował również powstanie wielkopolskie. Wszyscy uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do konkursu. Gratulujemy im sukcesu!

Nad przygotowaniem uczniów do konkursu pracowały panie: Aneta Ogonowska-Jurczenia i Jolanta Jelonek.