Sukces przyrodniczy gimnazjalistek z Trzcinicy

17 stycznia 2017r. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się etap szkolny konkursu przyrodniczego organizowanego przez Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Ptaki Polski”. Konkurs ten, chociaż nie należy do łatwych, cieszy się wśród naszych uczniów dużą popularnością. Uczestnicy muszą wykazać się szeroką wiedzą dotyczącą charakterystycznych cech biologii poszczególnych gatunków ptaków – przede wszystkim występowania, odżywiania oraz rozmnażania. Pytania konkursowe wymagają usystematyzowanej wiedzy i szczegółowej znajomości poszczególnych gatunków. Przygotowując się do konkursu uczniowie musieli korzystać z różnorodnej literatury. Dużym sukcesem mogą pochwalić się uczennice z klasy drugiej Gimnazjum w Trzcinicy Agata Fajga i Julita Krowiarz, które awansowały do etapu wojewódzkiego tego konkursu. Etap ten odbędzie się w Poznaniu. Julita już po raz drugi będzie uczestniczką etapu wojewódzkiego tego konkursu. W ubiegłorocznej edycji została laureatką etapu wojewódzkiego i finalistką etapu ponadwojewódzkiego z tematu „Rośliny i zwierzęta polskich gór”.

Uczennice do konkursu przygotowywała nauczycielka biologii w Gimnazjum w Trzcinicy - mgr Grażyna Kłoczaniuk.

Życzymy dalszych sukcesów!