Sukces przyrodniczy Mateusza

W styczniu br. odbył się coroczny konkurs przyrodniczy organizowany przez Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”. Konkurs ten, chociaż nie należy do łatwych, cieszy się wśród naszych uczniów dużą popularnością. Co roku uczniowie Zespołu Szkół w Trzcinicy zajmują wysokie lokaty w etapach wojewódzkim i ponadwojewódzkim tego konkursu. Co roku zmienia się zakres tematyczny tego konkursu. Tegoroczna edycja nosi tytuł „Płazy i gady Polski”. Po zakończeniu etapu szkolnego i po przesłaniu wyników do Poznania okazało się, że Mateusz Pawlik – uczeń kl. VIIb awansował do etapu wojewódzkiego tego konkursu. Etap ten odbędzie się 21 kwietna 2018r. w Poznaniu. Uczestnicy będą musieli wykazać się szeroką wiedzą dotyczącą charakterystycznych cech biologii poszczególnych gatunków płazów i gadów – przede wszystkim występowania, odżywiania oraz rozmnażania. Pytania konkursowe wymagają usystematyzowanej wiedzy i szczegółowej znajomości poszczególnych gatunków. Przygotowując się do konkursu uczniowie muszą korzystać z różnorodnej literatury.

Do konkursu uczniów przygotowywała nauczycielka biologii - mgr Grażyna Kłoczaniuk.

Mateuszowi życzymy dalszych sukcesów!