Sukces przyrodniczy Natalii i Mateusza

Konkurs Przyrodniczy organizowany przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”, chociaż nie należy do łatwych, corocznie cieszy się wśród naszych uczniów dużą popularnością. Tegoroczna edycja konkursu nosi tytuł „Ssaki Polski”. Uczestnicy muszą wykazać się szeroką wiedzą dotyczącą charakterystycznych cech poszczególnych gatunków ssaków – przede wszystkim występowania, odżywiania oraz rozmnażania. Pytania konkursowe wymagają usystematyzowanej wiedzy i szczegółowej znajomości poszczególnych gatunków. Przygotowując się do konkursu uczniowie muszą korzystać z różnorodnej literatury.

Duży sukces odnieśli uczniowie klasy ósmej: Natalia Pawlik i Mateusz Pawlik, którzy awansowali do etapu wojewódzkiego tego konkursu. Etap ten odbędzie się 6 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu.

Natalii i Mateuszowi życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki!

Do konkursu przygotowuje uczniów mgr Grażyna Kłoczaniuk nauczycielka biologii w Zespole Szkół w Trzcinicy.