Sukces Samanty i Julii w Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym

13 maja 2019r. uczennice Gimnazjum w Trzcinicy wzięły udział w finale XIX Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego dla gimnazjów pod hasłem „Astronomia bliżej nas”. Organizatorem konkursu było Planetarium im. Twórcy Andrzeja Owczarka w Potarzycy oraz Centrum Oświatowo-Kulturalne im. Jana Heweliusza w Potarzycy.

Z zadaniami konkursowymi zmagało się 26 uczniów z województwa wielkopolskiego. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice z klasy III gimnazjum: Julia Gatner, Samanta Nowak i Natalia Parzonka. Dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą i osiągnęły bardzo dobre wyniki:

Samanta Nowak zajęła I miejsce

Julia Gatner zajęła III miejsce.

Uczennice do konkursu przygotowywała mgr Mariola Krawczyk – nauczycielka fizyki w ZS w Trzcinicy.

Gratulujemy!