ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 października obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu w naszej szkole królował kolor żółty. Każdy uczeń starał się mieć chociaż jeden element stroju w tym właśnie kolorze.

Dzień był pełen atrakcji i niezwykłych inicjatyw. Członkowie Samorządu Szkolnego już na pierwszych lekcjach odwiedzili wszystkie klasy częstując każdego ucznia i nauczyciela słodkościami oraz niespodziankami ze słoika życzliwości i pozdrowień. Takie działanie każdego nastroiło pozytywnie już na samym początku dnia.

Tego dnia w naszej szkole został ogłoszony plebiscyt na najsympatyczniejszych koleżankę i kolegę.

Taki tytuł uzyskali: Michał Ozdoba, Julia Kruber, Nina Strycharek, Szymon Tomalik, Oliwier Paś i Kornelia Henrykowska.

W obchody Dnia Życzliwości włączyło się również Szkolne Koło Wolontariatu. Członkowie SKW wyszli wraz z opiekunem na ulice Trzcinicy, odwiedzili miejscowe sklepy, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Przedszkole i rozdając wszystkim napotkanym osobom żółte uśmiechy słali dobre życzenia. Wszyscy obdarowani taki dobrem odwzajemniali uśmiechy, składali podziękowania i życzenia.

Wszelkie podjęte tego dnia działania miały na celu by o życzliwości wobec innych pamiętać każdego dnia, a nie tylko z okazji takiego święta.

Organizatorem przedsięwzięcia był Samorząd Szkolny wsparty finansowo przez działający w naszej szkole sklepik.

Koordynatorem działań w ramach obchodów Dnia Życzliwości była pani Jolanta Jelonek przy wsparciu pani Gabrieli Rachel-Nowak.