Święto Narodowe 3 Maja

03 maja 2016r. poczet sztandarowy, delegacja uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Trzcinicy uczestniczyła w uroczystościach gminnych z okazji Święta 3 Maja.  Wzięliśmy udział w mszy św. odprawionej w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Trzcinicy, a następnie złożyliśmy wiązankę kwiatów pod tablicą pamiątkową przy Urzędzie Gminy w Trzcinicy.

04 maja 2016r. w ramach szkolnych obchodów Święta 3 Maja odbyły się uroczyste apele w dwóch grupach wiekowych (klasy III-V szkoły podstawowej,  klasy VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum). Uczniowie w skupieniu wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez gimnazjalistów. Myślą przewodnią spotkania były słowa „Naród, który nie zna swojej przeszłości umiera”. Młodzież przekonywała, że nie można budować przyszłości nie znając swojej przeszłości, swojej historii.