Święto Niepodległości

10 listopada 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Obchody odbywały się pod hasłem „Dzień Patrioty”. Z okazji święta w każdej klasie przygotowano okolicznościowe gazetki oraz biało-czerwone dekoracje. Wielu uczniów nosiło na sobie biało-czerwony strój lub biało-czerwone elementy stroju. Tego dnia odbyły się również wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas VIII przygotowali i nadali przez radiowęzeł audycję. Uczniów klas I-III odwiedzili starsi koledzy przebrani za postaci historyczne: Józefa Piłsudskiego i Bolesława Wieniawę-Długoszowskiego – osobistego adiutanta marszałka. Goście w rozmowie z uczniami pytali ich jakie święto obchodzimy 11 listopada? w jaki sposób będą świętować Święto Niepodległości?

11 listopada 2021r. poczet sztandarowy, delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w obchodach gminnych Święta Niepodległości w Trzcinicy. Uczestniczyła w mszy św. odprawionej za Ojczyznę i złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową.