Święto Niepodległości w szkole

W ramach obchodów Święta Niepodległości:

10 listopada uczniów klas I-III odwiedził Marszałek Józef Piłsudski z adiutantem. W te postaci historyczne wcielili się ósmoklasiści Piotr Tyra i Rafał Zimoch.

11 listopada delegacja uczniów i nauczycieli wzięła udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Trzcinicy. Uczestniczyła w mszy św. odprawionej za Ojczyznę i złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową.

16 listopada obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysty apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu państwowego. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas IVa i IVb pod kierunkiem wychowawczyń Anety Ogonowskiej-Jurczeni i Jolanty Jelonek.

Podczas apelu wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik wręczył nagrody laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Dzień Niepodległości”.

Laureatami tego konkursu zostali:

w kategorii przedszkole:

I miejsce – Mikołaj Balcerzak, II miejsce – Martyna Żurawka, III miejsce – Martyna Pieles, wyróżnienie – Paulina Maryniak

w kategorii klasy I-III

I miejsce – Wiktor Zimoch, III miejsce – Hubert Maksim, wyróżnienie – Zofia Żłobińska i Alicja Wielgosz

w kategorii klasy IV-VIII

II miejsce – Karolina Usiak, III miejsce – Jakub Hofman, III miejsce -  Filip Przybylski, wyróżnienie – Lena Szczepaniak i Martyna Wróbel.

Podczas apelu podsumowano Szkolny Konkurs Wiedzy „Józef Piłsudski – życie i działalność”. Nagrody w tym konkursie otrzymali: Tomasz Cieślak, Nikola Cugier, Julia Kruber, Milena Matyszczak, Lena Nowak, Szymon Słupianek, Alan Walczak, Ewa Więcek, Wiktoria Zimoch.