Święto Pluszowego Misia

„Miś ma w oczach szklane kulki,

po to misiem jest,

żeby mieć coś do kochania

i wytarcia łez”.

Piosenkę z tymi słowami można było usłyszeć w przedszkolu 26 listopada 2018r., kiedy przedszkolacy świętowali Dzień Pluszowego Misia. W holu przedszkola wszystkich wchodzących witał ogromny miś, z którym można było zrobić sobie zdjęcie. We wszystkich salach każda grupa w wybrany przez siebie sposób urządziła zabawy z tą maskotką. Misie tańczyły z dziećmi, dzieci śpiewały o misiach, powstały misiowe ordery, w których kroczyli do domu, powstały również misie rysowane, lepione z plasteliny, wycinane z papieru, filcu itp. Misie, które dzieci przyniosły z domu mogły poczuć smak przedszkolnych zabaw, jak i przedszkolnych zajęć, gdyż były usadzone do przedszkolnych stołów, przy których na co dzień pracują przedszkolaki. Dzieci w zabawach przygotowały posiłki z misiowego przysmaku, czyli miodu. Nie zabrakło również cukierków, którymi częstowały dziewczęta ze szkoły. Uczennice: Kornelia Jeziorna, Karolina Nowak, Paulina Adamska i Natalia Pawlik pod opieką bibliotekarki pani Ewy Gaze czytały dzieciom „misiowe bajki”. Przedszkolakom dzień spędzony w przedszkolu z misiami bardzo się podobał.