Święto Pluszowego Misia

W listopadzie biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej „Święto Pluszowego Misia”. W tym dniu pani Ewa Gaze – szkolna bibliotekarka przygotowała wiele atrakcji. Na początku spotkania uczniowie zostali zapoznani z historią powstania maskotki. Później dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Dzielny niedźwiadek”, uczyły się wiersza oraz śpiewały piosenkę o Misiu z jednoczesnym wykonywaniem gestów ilustrujących tekst piosenki. Podczas spotkania uczniowie układali papierowe puzzle przedstawiające różne postacie pluszowego Misia i przyklejali je na kartkę. Był też czas na przytulanie ogromnego misia – maskotki. Ciekawą atrakcją dla dzieci była fotobudka – gdzie dzieci robiły sobie „misiowe” zdjęcia. Każdy uczestnik spotkania otrzymał słodki upominek i mógł spróbować prawdziwego miodu. W bibliotece przygotowana była również wystawa książek, których bohaterem jest Miś, a które dzieci mogły wypożyczyć do domu.