Przygotowania do kolejnej edycji Powiatowego Festiwalu Piosenki Religijnej ruszyły w naszej szkole pełną parą.
21 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje tego wydarzenia, które pozwoliły na wyłonienie naszych, festiwalowych reprezentantów.
W eliminacjach wzięło udział 26 uczniów, którzy prezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI.
Wszyscy uczestnicy byli dobrze przygotowani i pięknie pokazali swoje umiejętności i zdolności wokalne. Wszystkim serdecznie gratulujemy odwagi i wspaniałych wykonań.
Wyniki przesłuchań przedstawiają się następująco:
- I miejsce – Zofia Kowalczyk z kl. IIIa,
- II miejsce – Hanna Chałupka z kl. IIa,
- III miejsce – Roksana Czekała z kl. IIIb,
wyróżnienie: Tomasz Ozdoba i Zofia Szydlik,
- I miejsce – Kornelia Uszycka z kl. Vb,
- II miejsce – Liliana Malinowska z kl. IVb,
- III miejsce – Alicja Wielgosz z kl. IV a.
Wszyscy uczestnicy dzisiejszych przesłuchań otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Całość konkursu podsumowała dyrektor szkoły – pani Ewa Hetmańczyk, która wręczyła również dyplomy laureatom.
Na planowanym w maju festiwalu, w poszczególnych kategoriach solistów, reprezentować nas będą: Zofia Kowalczyk, Kornelia Uszycka i Alicja Pietrzak.
Konkurs został przygotowany przez panią Renatę Adamską-Garbowską.