godło

Zespół Szkół w Trzcinicy
ul. Szkolna 2, 63 - 620 Trzcinica

logo
Zespół Szkół w Trzcinicy

Szkolne Koła Sportowe w 2019 roku w ZS w Trzcinicy

Od stycznia do grudnia 2019 roku w Zespole Szkół w Trzcinicy odbywały się zajęcia sportowe (II edycja) w ramach Szkolnego Koła Sportowego organizowane przez Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”, współfinansowane przez Urząd Gminy w Trzcinicy.

Zajęcia odbywały się w dwóch grupach - dziewcząt i chłopców z klas IV-VII w wymiarze dwóch godzin zegarowych tygodniowo.

Celem zajęć była poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości, jak również promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży, a przede wszystkim motywowanie do podejmowania aktywności fizycznej i spędzania czasu wolnego z rówieśnikami. Zajęcia prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Elżbieta Godek i Krzysztof Stefański.

W ramach spotkań dzieci doskonaliły swoje umiejętności z zakresu gier zespołowych takich, jak piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna, koszykówka.

Dziewczęta uczestniczyły: w jeździe na rolkach po ułożonym według własnej inwencji torze przeszkód wykorzystując do tego celu szkolny sprzęt sportowy, w zajęciach aerobiku, w zabawach tanecznych z wykorzystaniem piłek fitness, pomponów, stepów.

Budowane były różnorodne tory przeszkód, na których dzieci rozwijały swoją wytrzymałość, siłę, zwinność, szybkość, pokonywały swoje lęki, poznawały swoje możliwości i wzmacniały wiarę w siebie.

Uczestnicy zajęć brali udział w rozgrywkach, organizowali „mini-turnieje”, przyswajali umiejętności wykonywania ćwiczeń na przyrządach. Podnosili ogólną sprawność fizyczną.

Chłopcy uczestniczący w zajęciach rozwinęli swoje predyspozycje sportowe i odważniej stawiali czoło swoim rywalom w rozgrywkach piłkarskich.

Powyższą aktywność fizyczną uczestnicy realizowali na sali gimnastycznej i na obiektach sportowych przy szkole.

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - więcej informacji w naszej Polityce Prywatności. [zamknij]