Szkolne obchody MIĘDZYNARODOWEGO DNIA BEZ PRZEMOCY

2 października br. uczniowie i nauczyciele włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia bez Przemocy. Dzień ten upłynął pod hasłem „Żeby w życiu nie było źle, przemocy mówimy NIE!”.

W klasach odbyły się pogadanki tematyczne z wychowawcami, podczas których omawiano zjawisko agresji i przemocy w domu, szkole, na ulicy i w sieci. Uczniowie przez radiowęzeł wystosowali apel do uczniów i nauczycieli naszej szkoły z prośbą o reagowanie na nawet najmniejsze akty przemocy i agresji. Uczulali wszystkich, byśmy nie przechodzili obojętnie obok tego typu zjawisk, ale stanowczo się im przeciwstawiali i otwarcie mówili o tym, że nie życzymy sobie tego typu zachowań w naszej szkole.

Na korytarzu szkolnym powstała plansza tematyczna, wyznaczająca pewne granice, podpowiadająca pozytywne zachowania, zawierająca hasła przeciwstawiające się zachowaniom przemocowym. Każdy uczeń, czujący taką potrzebę, chcący realizować te postulaty w swoim życiu mógł podpisać się pod nimi.

Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym „Przemocą się brzydzimy – chcemy żyć w zgodzie z innymi”. Pięknie w swoich pracach wyrazili to, jak pragną świata zgody, dobrej zabawy, radosnych kontaktów z rówieśnikami i dorosłymi. W każdej klasie trzy najlepsze prace zostały nagrodzone. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i „uśmiechnięte buźki” – znaczki sympatii i pozytywnych zachowań.