Szkolne Walentynki

Kl. I-III

Walentynki w naszej szkole przebiegały pod hasłem „Łączymy przyjemne z pożytecznym”. Do tego święta uczniowie przygotowywali się kilka tygodni. Najpierw ogłoszone zostały konkursy klasowe na najładniejszą gazetkę oraz na najładniejszy walentynkowy sms. Każda klasa otrzymała za zadanie udekorowanie wybranej części korytarza szkolnego – serduszkami i słowami „Kocham Cię” w różnych językach. Na ścianach szkolnych korytarzy pojawiły się piękne cytaty o miłości wybitnych twórców literatury i filozofii. Tradycyjnie działała poczta walentynkowa. Główne obchody odbyły się oczywiście 14 lutego. Podsumowano konkursy, odbyły się apele, na których uczniowie kl. I-III, IV-VIII i III gimnazjum prezentowali piosenki, cytaty i wiersze o miłości, rozdano Walentynki. Szkolne Koło Wolontariatu sprzedawało lizaki – serduszka oraz „napój dobroci”. Pieniądze ze sprzedaży tych produktów (łącznie 287 zł) przekazane zostaną Fundacji „Siepomaga”.