Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej „Wiersze Stanisława Jachowicza”

Laureaci konkursu

11 marca 2022r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej „Wiersze Stanisława Jachowicza” dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu była popularyzacja kultury języka polskiego oraz poznanie jednego z poetów dziecięcych i jego twórczości. Odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: klasy pierwsze, klasy drugie i klasy trzecie, a zadaniem uczestnika było zaprezentowanie jednego dowolnie wybranego utworu poetyckiego. Po wysłuchaniu recytacji komisja konkursowa w składzie: Ewa Hetmańczyk – wicedyrektor ZS w Trzcinicy, Renata Adamska i Katarzyna Zagórna ogłosiła wyniki.

W kategorii klasy pierwsze: I miejsce zajęła Kornelia Uszycka, II miejsce Agata Bartkowiak, III miejsce Karolina Hojeńska.

W kategorii klasy drugie: I miejsce zajął Oskar Szyc, II miejsce Brajan Balcerzak, III miejsce zajęła Nikola Grygier.

W kategorii klasy trzecie: I miejsce zdobyła Julia Fiołka, II miejsce zajął Hubert Papiór, III miejsce zajęła Emilia Durlej.

Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, natomiast pozostali uczestnicy konkursu otrzymali długopisy i zakładki do książek. Organizatorem konkursu była Ewa Gaze nauczyciel bibliotekarz w Zespole Szkół w Trzcinicy.