Szkolny Konkurs Recytatorski „Wiersze Józefa Ratajczaka”

15marca 2021r. w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej „Wiersze Józefa Ratajczaka”, który skierowany był do uczniów klas I-III. Celem konkursu była popularyzacja kultury języka polskiego oraz poznanie jednego z poetów dziecięcych i jego twórczości.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: klasy pierwsze, klasy drugie i klasy trzecie. Zadaniem każdego uczestnika konkursu było zaprezentowanie jednego dowolnie wybranego utworu poetyckiego Józefa Ratajczaka. Po wysłuchaniu recytacji komisja konkursowa w składzie: Renata Adamska - nauczyciel religii i lokalna poetka, Bożena Mierzwiak - nauczyciel języka polskiego oraz Katarzyna Zagórna - nauczyciel geografii przyznała nagrody.

W kategorii klasa pierwsza:

I miejsce zdobył Michał Ozdoba, II miejsce Brajan Balcerzak, III miejsce Michalina Nolbert.

W kategorii klasy drugie:

I miejsce zajęła Emilia Durlej, II miejsce Hubert Papiór, III miejsce Julia Kruber.

W kategorii klasa trzecia:

I miejsce zdobyła Maria Stefańska, II miejsce Kamil Adamek, III miejsce Alan Walczak.

Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, natomiast pozostali uczestnicy konkursu otrzymali zakładki do książek.

Organizatorem konkursu była Ewa Gaze nauczyciel bibliotekarz Zespołu Szkół w Trzcinicy.