Teatrzyk w przedszkolu

11 października 2017r. w przedszkolu gościł teatrzyk pt.: „I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki!”. Przedstawienie to dla przedszkola i dzieci klas I-III szkoły podstawowej przygotowali aktorzy ze studia „Herbi” w Lesznie. Dzieci bardzo pilnie śledziły grę aktorów, którzy wcielali się w różne role:

- niegrzecznego Dyzia, który bawił się lekarstwami, nożem czy zapałkami,

- nieznanego mężczyznę, który zapraszał Dyzia do siebie i proponował słodycze,

- policjanta, który pomógł odnaleźć drogę do domu, gdy Dyzio wybrał się sam na spacer po mieście,

- Nudę, która była sprawcą złych zachowań małego bohatera Dyzia,

- Anioła Stróża, który czuwał nad Dyziem, aby nic mu się nie stało.

Przedszkolacy pięknie sprawdzili się w roli widowni, która z ochotą uczestniczyła w przedstawieniu. Prezentowali zdobyte wiadomości o bezpieczeństwie i podawali swoje adresy zamieszkania, które znali doskonale. Po zakończeniu przedstawienia głośne i długie oklaski dały obraz zadowolenia wszystkich dzieci.