TRADYCYJNIE Z PĄCZKAMI W PRZEDSZKOLU

Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek…” Tym hasłem rozpoczął się w naszym przedszkolu najsłodszy dzień w roku - Tłusty Czwartek. Przedszkolaki poznały tradycje związane z tym dniem. Brały udział w tematycznych zabawach matematycznych, muzyczno- ruchowych oraz plastycznych.

Najważniejszym jednak mementem tego dnia były przesłodkie pączki, którymi dziś wszyscy mogli się zajadać. Słodycz tych smażonych tradycyjnie ciastek rysował uśmiech na buziach wszystkich przedszkolaków.

Tłusty czwartek jest jednym z dni  realizowanych w ramach programu „Kreatywne dni nietypowe”.