Trzecioklasiści poznają historię swojej małej ojczyzny – Wielkopolski

9 grudnia br. sześcioro uczniów z klas III szkoły podstawowej wzięło udział w etapie szkolnym XXIV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. KWoW dla trzecioklasistów organizowany jest po raz pierwszy. Przygotowując się do konkursu uczniowie poznawali legendy wielkopolskie, najważniejsze wydarzenia z historii Wielkopolski od państwa Piastów po Powstanie Wielkopolskie, poznawali herby miast wielkopolskich, w tym herb Poznania i legendę z nim związaną. Ciekawa dla nich była również gwara wielkopolska. Do etapu powiatowego, zgodnie z regulaminem, zakwalifikowało się trzech uczniów z klasy III: Marcel Krowiarz, Wiktor Lorenc i Jan Parzonka. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w kolejnych etapach. Uczniowie przygotowują się pod kierunkiem p. Jolanty Jelonek.