TYDZIEŃ GEOGRAFICZNY

W II półroczu obchodziliśmy w szkole Tydzień Geograficzny. W ramach tego tygodnia, przygotowano szereg interesujących działań dla uczniów naszej szkoły.

Uczennice klas VIII szkoły podstawowej przygotowały bardzo ciekawe wystawy „Zobacz, jaka nasza Ziemia jest piękna”, „Piękno Australii i Oceanii”. Wystawy te zawierały szereg interesujących informacji i zdjęć, którymi uczennice starały się przybliżyć omawiane obszary.

Podczas tego tygodnia uczennice klasy IIIa gimnazjum: Milena Rosielewska, Oliwia Dastych, Julia Cieślak i Marta Wieczorek, przygotowały lekcję geografii dla kl. V szkoły podstawowej pt. „Stany Zjednoczone”. Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy bardzo aktywnie w niej uczestniczyli.

Uczniowie klas VIIIb szkoły podstawowej: Maja Krzyształowicz, Kornelia Jeziorna, Alicja Zimoch, Mateusz Pawlik i Denis Gatner przygotowali lekcje geografii dla klas IIa, IVb, IVa i Va. Lekcje te dotyczyły Nowej Zelandii, Madagaskaru oraz Egiptu.

Ponadto uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu konkursach geograficznych i odnosili  w nich sukcesy:

• w konkursie „Co wiesz na temat Ameryki Północnej i Południowej?” zwyciężyły: Natalia Parzonka kl. IIIb gim, Karolina Gatner kl. Va
  • w konkursie „Co wiesz na temat Azji?” zwyciężyli: Ewa Więcek kl. IVa, Anna Więcek kl. VIIIa, Karolina Dłubak-Sierańska kl. VII, Natalia Parzonka kl. IIIb gim, Maciej Stodółka kl. IIIa gim, Dominik Pigulski kl. VII, Patrycja Biegańska kl. VII, Marlena Kałus kl. VII, Mateusz Pawlik kl. VIIIb, Kornelia Jeziorna kl. VIIIb, Nikola Nowak kl. Va
  • w konkursie „Zgadnij jakie to państwo” zwyciężyły: Patrycja Biegańska kl. VII, Wiktoria Nowak kl. IIIb gim
  • w konkursie „Państwa Świata” zwyciężyli: Anna Więcek kl. VIIIa, Dominik Pawlik kl. VIb, Igor Zimoch kl. IVb, Ewa Więcek kl. IVa, Patrycja Biegańska kl. VII, Agnieszka Adamska kl. IIIb gim, Karol Lorenc kl. VIIIb, Szymon Rachlok kl. IIIb gim, Wiktoria Nowak kl. IIIb gim i Mateusz Pawlik kl. VIIIb

Odbyły się również konkursy klasowe:

• konkurs „Najciekawsza gazetka przyrodnicza” (kl. I-III)
  • konkurs „Najciekawsza gazetka geograficzna” (kl. IV-VIII i gimnazjum)

Wszyscy uczniowie, którzy w konkursach uzyskali wysokie wyniki, otrzymali nagrody.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursach, a zwycięzcom gratulujemy!

Tydzień Geograficzny został przygotowany przez nauczyciela geografii panią Katarzynę Zagórną, przy współpracy z uczniami kl. VIIIb szkoły podstawowej oraz kl. IIIa gimnazjum.