Uczniowie na pikniku edukacyjno-naukowym w Kobylej Górze

21 października 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Trzcinicy wraz z nauczycielką fizyki Mariolą Krawczyk wzięli udział w IV pikniku edukacyjno-naukowym ASTROSHOW CWINT OPEN DAYS, którego organizatorem było Centrum Wiedzy i Nowych Technologii w Parzynowie.

Uczniowie obserwowali pasjonujące doświadczenia i eksperymenty fizyczne w skrajnie niskich temperaturach z ciekłym azotem i helem. Dowiedzieli się co to jest temperatura oraz próżnia. Wysłuchali wykładu prof. Michała Hellera pt. „Od ziarenka pyłu kosmicznego do planety, krok po kroku” autora książki pod tym samym tytułem. Programowali i sterowali robotami marsjańskimi oraz mogli zaobserwować jak działają łaziki „marsjańskie”. Pod mikroskopami stereoskopowymi podziwiali budowę mikroukładów oraz mikroorganizmów. Na warsztatach rakietowych montowali i odpalali modele rakiet. Obejrzeli również multimedialne prezentacje w planetarium cyfrowym. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń z postanowieniem udziału w przyszłorocznym V ASTROSHOW CWINT OPEN DAYS.