Uczniowie Zespołu Szkół w Trzcinicy w gronie laureatów i finalistów XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

15 maja 2017r. w Golinie k/ Konina odbył się etap wojewódzki XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. W finale Zespół Szkół w Trzcinicy reprezentowało 10 uczniów: ze szkoły podstawowej: Martyna Antoniak (kl. IV), Jakub Parzonka (kl. IV), Emilia Zimoch (kl. V), Dominik Pigulski (kl. V), Natalia Pawlik (kl. VI), Mateusz Pawlik (kl. VI), Denis Gatner (kl.VI), z gimnazjum: Natalia Parzonka (kl. I), Julia Jokiel (kl. I) i Agata Fajga (kl. II).

12 czerwca 2017r. w Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyła się uroczystość zakończenia INEA XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, połączona z wręczaniem nagród laureatom i ich nauczycielom.

Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie, którzy w finale uzyskali minimum 90% wymaganej liczby punktów.

W zaszczytnym gronie laureatów XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce znalazło się 7 uczniów ZS w Trzcinicy: Natalia Parzonka (I miejsce – 100% poprawnych odpowiedzi), Natalia Pawlik (II miejsce), Mateusz Pawlik (II miejsce), Martyna Antoniak (III miejsce), Jakub Parzonka (III miejsce), Julia Jokiel (III miejsce), Agata Fajga (III miejsce).

Na szczególne uznanie zasługuje uczeń Mateusz Pawlik, który już po raz trzeci uzyskał tytuł laureata Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, nieprzerwanie od 2015 roku.

Do udziału w konkursie uczniów przygotowały nauczycielki historii: pani Jolanta Janicka (szkoła podstawowa), pani Aneta Ogonowska-Jurczenia (szkoła podstawowa) i pani Jolanta Jelonek (gimnazjum).

Analiza liczbowa XXI edycji konkursu. W etapie szkolnym udział wzięło blisko 2,2 tys. uczniów, z czego do etapu powiatowego zakwalifikowało się ponad 1,1 tys. osób. W etapie rejonowym wystartowało 441 zawodników, z czego 301 osób przeszło do etapu finałowego. Laureatami XXI edycji konkursu zostało 146 uczniów z całej Wielkopolski (w tym 7 z Zespołu Szkół w Trzcinicy).

Gratulujemy laureatom i finalistom godnego reprezentowania naszej szkoły w XXI Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce!