Uroczystość z okazji 100.rocznicy powrotu do Macierzy

18 stycznia 2020r. w Wodzicznej obyła się gminna uroczystość z okazji 100.rocznicy powrotu do Macierzy. W obchodach udział wzięli: dyrektor ZS w Trzcinicy Małgorzata Hadzik, poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej w Trzcinicy z opiekunem p. Magdaleną Wypych, członkowie Koła Regionalnego z opiekunem p. Jolantą Jelonek.

Podczas uroczystości członkowie Koła Regionalnego, które działało w II półroczu roku szkolnego 2018/2019, zaprezentowali okolicznościową wystawę, prezentację multimedialną oraz krótki film ze wspomnieniami wnuczki o powstańcu wielkopolskim Józefie Papiórze z Pomian. Efektem pracy Koła była jedna część słowniczka gwary wielkopolskiej, wydanego przez Gminę Trzcinica.

Jednym z punktów programu spotkania było wręczenie nagród w Konkursie Plastycznym ogłoszonym przez wójta Gminy Trzcinica z okazji 100.rocznicy powrotu Ziemi Kępińskiej do Macierzy. Wśród nagrodzonych były dzieci z Przedszkola w Trzcinicy i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy.

W kategorii przedszkole:

Michalina Nolbert zajęła I miejsce, Brajan Balcerzak zajął II miejsce, Gracjan Błaszczak zajął II miejsce, wyróżnienie zdobyła Aleksandra Ozdoba.

W kategorii klas I-III szkoły podstawowej:

Małgorzata Smoguła zajęła I miejsce, Aleksandra Grygier zajęła I miejsce, Karolina Usiak zajęła III miejsce, Julian Maciejewski zajął III miejsce, wyróżnienie zdobyli: Igor Kominek i Filip Nowak.

W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej:

Igor Zimoch zajął I miejsce, Martyna Gąszczak zajęła II miejsce, Nadia Wielgosz zajęła III miejsce.

W kategorii klas VII-VIII szkoły podstawowej:

wyróżnienie zdobyła Edyta Fajga.