VI Gminny Konkurs Plastyczno-Techniczny pt. „Dary jesieni a wyobraźnia dziecka”

25 października 2018r. w Przedszkolu w Trzcinicy odbył się VI Gminny Konkurs Plastyczno-Techniczny pt. „Dary jesieni a wyobraźnia dziecka”. W konkursie podzielonym na dwie kategorie wiekowe wzięło udział dwunastu uczestników (po dwóch z każdego oddziału przedszkolnego).

Pani Mariola Bednarek – kierownik przedszkola powitała dzieci, opiekunów i członków komisji konkursowej. Pani Aneta Jędryca przedstawiła temat tegorocznego konkursu „Jesienny obraz” i zapoznała uczestników ze sposobem pracy i przygotowanymi materiałami, zaprezentowała przykładowe obrazy wykonane z darów jesieni i zaprosiła dzieci do działania.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: pani Ewa Hetmańczyk – wicedyrektor ZS w Trzcinicy, pani Zofia Kwaśniak – pracownik Urzędu Gminy w Trzcinicy i pani Renata Marczak – nauczyciel ZS w Laskach.

Mali artyści dowolnie dobierali wysuszone rośliny i nasiona do swoich prac i stworzyli w ten sposób niepowtarzalne obrazy. Powstały zwierzęta, ptaki i leśne stworki. Po skończeniu pracy plastyczno-technicznej każdy uczestnik opowiadał o swoim dziele. Z wykonanych prac została stworzona piękna wystawa, którą podziwiała cała przedszkolna brać.

Laureaci konkursu:

Kategoria I – dzieci 3,4-letnie

• I miejsce Karolina Hojeńska PPS w Trzcinicy
  • II miejsce Olga Nawrot PPS w Laskach
  • Wyróżnienie Martyna Gość PPS w Trzcinicy
  • Wyróżnienie Aurelia Stężały PPS w Laskach

Kategoria II – dzieci 5,6-letnie

• I miejsce Wiktoria Zimoch PPS w Trzcinicy
  • II miejsce Michalina Nolbert PPS w Trzcinicy
  • III miejsce Anna Diachenko PPS w Laskach
  • III miejsce Martyna Wróbel PPS w Trzcinicy
  • Wyróżnienie Oliwia Wiśniewska PPS w Laskach.

Na zakończenie sekretarz Gminy Trzcinica pani Renata Ciemny oraz członkowie komisji wręczyli uczestnikom konkursu nagrody, dyplomy i słodkie upominki.