VIII Pielgrzymka Szkół Prymasowskich na Jasną Górę

17 maja 2017r. uczniowie Zespołu Szkół w Trzcinicy wzięli udział w VIII Pielgrzymce Szkół Prymasowskich na Jasną Górę. Do Częstochowy wyjechało 25 uczniów pod opieką nauczycielek: Renaty Adamskiej i Ewy Gaze. Hasłem przewodnim spotkania były słowa „Z Prymasem Tysiąclecia u Królowej Polski w trzechsetlecie koronacji Cudownego Obrazu”.

Pielgrzymka rozpoczęła się od prezentacji szkół. Nasz zespół prezentowała przewodnicząca SU Julia Parzonka. W kilu zdaniach, w dużym skrócie, przedstawiła najważniejsze informacje o naszej szkole. Po prezentacjach uczestnicy przeszli pod pomnik Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie modlili się o beatyfikację naszego Patrona i złożyli kwiaty. Następnie udali się do sali o. Kordeckiego na spotkanie z o. Tomaszem Tlałką, paulinem. Później uczestniczyli w mszy św. w Bazylice Jasnogórskiej.

Cały wyjazd sponsorowała nasza Rada Rodziców.