Wakacyjna wycieczka

12 lipca 2018r. 39 uczniów z klas I-VII Szkoły Podstawowej w Trzcinicy pojechało na wycieczkę do Gołuchowa i Kalisza.

Uczestnicy odwiedzili Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, gdzie zobaczyli zagrody żubrów, danieli i koników polskich. Zwiedzili Zamek w Gołuchowie. Kolejnym miejscem na trasie wycieczki był Kaliski Gród Piastów. Uczniowie podziwiali pozostałości średniowiecznej świątyni oraz zrekonstruowane chaty wraz z wyposażeniem, a także dom z XVIII wieku. W centrum Kalisza (najstarszego miasta w Polsce) przeszli trasą od Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego, przez Park Miejski, podziwiając mury miejskie, Sanktuarium Wniebowzięcia NMP, aż do Rynku. Grupą opiekowały się panie: Grażyna Grześniak, Urszula Jokiel i Alina Lenort.

Wycieczkę sfinansowała Gmina Trzcinica. W imieniu uczniów dziękujemy!