Wiosenne działania ekologiczne

Corocznie w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy podejmowane są różne działania ekologiczne. Jeden blok działań przypada na okres jesienny, drugi na wiosnę. Tegoroczne wiosenne działania przebiegały pod hasłem „Woda – źródłem życia”. Uczniowie wysłuchali audycję pt. „Oszczędzanie i racjonalne gospodarowanie wodą”. Każda klasa otrzymała do wykonania dwa zadania. Jedno polegało na zrobieniu gazetki promującej temat przewodni naszych działań. Pomysłowe gazetki i tematyczne kompozycje zostały wyróżnione i nagrodzone. Wyróżniono prace klas I-III, Va, Vb, VIIa oraz VI i VIIc. Drugie polegało na wykonaniu plakatu na temat „Woda – źródłem życia”. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym. Uczniowie klas V-VIII wzięli udział w konkursach dotyczących wody. W teście o wodzie bezbłędne prace oddali: Nikola Cugier, Karolina Gatner, Emilia Hewelt, Adrianna Krawczyk i Bartłomiej Muszalski. W zmaganiach dotyczących przysłów o wodzie i tajemnic wody bezbłędne prace oddali: Nikola Cugier i Natalia Zimoch.

Uczniowie klas I-III zaangażowali się w sadzenie drzew na boisku szkolnym. Ich zadaniem jest teraz opieka nad posadzonymi tam wierzbami.

Cały rok odbywa się zbiórka makulatury, baterii i plastikowych nakrętek. Akcje te będą podsumowane w drugiej połowie czerwca.

Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich działań ekologicznych czuwały nauczycielki biologii i geografii: Grażyna Kłoczaniuk i Katarzyna Zagórna.