„Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”

Przedszkolaki z grupy „Jeżyków” przez cały tydzień przyswajały zasady zdrowego żywienia. Poznały różnorodne owoce, zarówno krajowe jak i egzotyczne. Wiedzą, że należy spożywać owoce, aby dostarczyć swojemu organizmowi potrzebne witaminy.

29 września 2016r. w ramach zajęć przy niewielkiej pomocy swoich pań przygotowały owocowe koreczki. Dzieci ubrały się w fartuszki przygotowane przez rodziców, dokładnie umyły ręce i przyniesione owoce. Następnie pokroiły obrane owoce, przygotowały winogrono i po chwili koreczki były gotowe. Z koreczków powstały owocowe jeżyki, którymi obdarowane zostały dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Koreczków spróbowały również mamy, które odbierały swoje pociechy z sali.