Wizyta przedszkolaków w radiu SUD i Zawodowej Straży Pożarnej w Kępnie

Starsze przedszkolaki z grup „Muchomorki” i „Smoki Dinusie”  z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Trzcinicy dnia 24.11.2016r. uczestniczyły w wycieczce do Kępna. W programie wycieczki znajdowały się dwa punkty:

1. Zwiedzanie radia SUD, w którym przywitał wszystkich redaktor naczelny Michał Zaczyk a przewodnikiem po pomieszczeniach studyjnych był redaktor Maciej Tettling. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali pamiątkowe smycze radia SUD 101,7FM a panie z kuchni przedszkolnej specjalne pozdrowienia wyemitowane tego dnia na antenie radiowej.
  2. Wizyta w Zawodowej Straży Pożarnej, w której to aspirant sztabowy Piotr Baliński bardzo ciekawie opowiadał i oprowadzał po znajdujących się w budynku pomieszczeniach. Największym zainteresowaniem przedszkolaków cieszył się garaż i znajdujące się w nim pojazdy strażackie a szczególnie ten największy z rozsuwaną drabiną i koszem. Przez kilka chwil dzieci przymierzając ubrania i sprzęty mogły poczuć się jak prawdziwi Strażacy. Organizatorami wycieczki były nauczycielki przedszkola Panie Aneta Jędryca i Mariola Bednarek przy wsparciu rodziców z obu grup przedszkolnych.