Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

Nowy Zarząd SU

17 października 2017r. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

3 tygodnie przed wyznaczonym terminem wyborów klasy IV-VII SP i II-III gimnazjum wyłoniły 11 kandydatów startujących w wyborach.

13 października swoje ,,programy wyborcze” na forum szkoły zaprezentowali: Nikola Nowak, Amelia Słupianek, Konrad Konieczny, Alan Zawierucha, Maja Tomalik, Martyna Gnacy, Natalia Pawlik, Maciej Stodółka, Natalia Parzonka, Adrianna Lubojańska, Dominika Woźnica. Słuchacze byli pod ogromnym wrażeniem większości programów. Okazało się, że pomysłów na uatrakcyjnienie życia braci uczniowskiej jest wiele. Padł szereg ciekawych propozycji np. organizacja konkursów tematycznych, owoce w sklepiku szkolnym, kiermasz ciast, praca w ramach wolontariatu, promocja osiągnięć uczniów w mediach społecznościowych. To tylko niektóre z propozycji programowych. Uczniowie i pracownicy szkoły z zainteresowaniem wysłuchali kandydatów.

17 października w wyniku ogólnoszkolnych wyborów (uczniowie klas IV-VII SP, II-III gimnazjum, nauczyciele i inni pracownicy szkoły) do Zarządu SU weszły następujące osoby:

Adrianna Lubojańska – przewodnicząca

Martyna Gnacy, Natalia Parzonka – zastępcy przewodniczącej

Nikola Nowak i Natalia Pawlik – sekretarze

Wybory wzbudziły duże zainteresowanie uczniów. W czasie przerw, na korytarzach szkolnych, słychać było ożywione dyskusje – na kogo warto głosować i dlaczego? Dla uczniów naszej szkoły była to ciekawa lekcja edukacji obywatelskiej. Uczniowie utrwalili sobie zasady przeprowadzania demokratycznych wyborów.

Nowemu Zarządowi SU życzymy dużo sukcesów!