Wycieczka do lasu

10 października uczniowie klasy II i III udali się na wycieczkę do lasu. Była to dobra okazja, aby uczcić Święto Drzewa. Przy pięknej pogodzie dzieci spacerowały leśnymi dróżkami, zbierały szyszki, żołędzie i kolorowe liście. Uczniowie poznali warstwową budowę lasu, rozpoznawali gatunki drzew i krzewów, słuchali leśnych odgłosów. Zmęczeni nieco spacerem, usiedli pod drzewami, gdzie po śniadaniu odbyło się „głośne czytanie na leśnej polanie”. Nauczycielki przeczytały dzieciom opowiadanie L. Krzemienieckiej pt. „O gościach, co nie przyszli na ucztę”. Wycieczka się udała i wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły. Po powrocie do klas uczniowie wykonali prace z wykorzystaniem zebranego na wycieczce materiału przyrodniczego.