Wycieczka do Skalmierzyc i Lichenia

16 października uczniowie naszej szkoły, w związku z realizacją projektu edukacyjno-turystycznego „Śladami naszego Patrona”, odwiedzili Sanktuaria Maryjne w Skalmierzycach i Licheniu. Kardynał Stefan Wyszyński w 1967r. dokonał koronacji obrazów Matki Bożej zarówno w Licheniu jak i w Skalmierzycach. W tym roku w obu tych miejscach uroczyście obchodzono 50.rocznicę tych wydarzeń.

W skalmierzyckim Sanktuarium 35 wycieczkowiczów serdecznie przyjął ksiądz Sławomir Nowak, kustosz tego miejsca, który zapoznał wszystkich z historią cudownego obrazu Maryi oraz ze związkiem tego miejsca z Patronem naszej szkoły. Po prawie godzinnej katechezie uczestnicy wycieczki wzięli udział w krótkiej modlitwie. Wszyscy zostali obdarowani przez gospodarza tego miejsca pamiątkami. Po pożegnaniu udali się do lasku Gręblińskiego, gdzie zapoznali się z historią objawień Maryi w Licheniu i okolicach. Uczestnicy przeszli również szlakiem tych objawień poznając kolejne miejsca i wydarzenia. Następnie udali się do Lichenia. Tu nawiedzili Sanktuarium Maryi gdzie odmówili jedną tajemnicę różańca świętego oraz odprawili drogę krzyżową na Golgocie.

Tą trasą uczniowie naszej szkoły wyruszają co trzy lata.