WYCIECZKA DO TEATRU

29 listopada 2017r. uczniowie klasy IIIa wybrali się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora w Opolu. Obejrzeli tam spektakl pt. „Mała mysz i słoń do pary”. Była to niezwykle mądra i zabawna opowieść o tolerancji, samoakceptacji i umiejętności dostrzegania wartości otaczającego nas świata. Wielka przyjaźń małej, zakompleksionej Myszy i niezdarnego Słonia pozwoliła zrozumieć dzieciom, że w przyjaźni nie ma lepszych i gorszych i że warto nauczyć się słuchać, aby dostrzec problemy innych. Po spektaklu uczniowie uczestniczyli także w tzw. lekcji teatralnej, podczas której poznali tajemnice scenografii, oglądali oryginalne kostiumy teatralne, a nawet mogli je przymierzyć. To była druga wycieczka klasy IIIa do Teatru Lalki i Aktora w Opolu i uczniowie mają nadzieję, że nie ostatnia!