Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora

15 listopada 2019r. uczniowie klasy Ib i II udali się do Teatru Lalki i Aktora w Opolu na spektakl pt. „Smacznego proszę wilka”. Z dużym zainteresowaniem obejrzeli historię wilka i zająca przedstawioną przez aktorów oraz lalki. Opowieść wypełniona humorem zawierała w sobie mądrość mówiącą o tym, że prawdziwe, głębokie relacje są w życiu każdego człowieka czymś najcenniejszym. Po spektaklu dzieci uczestniczyły w lekcji teatralnej. Pierwsza grupa, przebrana w samodzielnie dobrane stroje, odegrała fragment bajki „Królewna Śnieżka”. Druga została zapoznana z wieloma lalkami wykorzystywanymi w teatrze. Uczniowie sami mogli wypróbować lalki w tworzonych przez siebie scenkach.

Wycieczka była bardzo udana!