Wycieczka do ZZO w Olszowie

13 października uczniowie klas czwartych wzięli udział w wycieczce do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Olszowie. Poznali obszar działalności ZZO, obejrzeli film edukacyjny oraz poznali kilka obiektów technologicznych zakładu: halę sortowni, boksy na surowce wtórne, punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych tzw. PSZOK. Podczas spaceru po zakładzie obie klasy zostały zważone na specjalnej wadze i każda otrzymała certyfikowany dowód „880kg nadziei dla środowiska i naszej Ziemi dla pokolenia prawidłowo segregującego odpady”.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach ekologicznych prowadzonych przez panie edukatorki. Wykazali się dużą wiedzą dotyczącą segregacji odpadów oraz możliwości ich wtórnego pozyskiwania. Przetestowali zgniatarki do butelek z tworzyw sztucznych i puszek z aluminium. Zagrali w gry na tablicy magnetycznej i na macie podłogowej dopasowując czas rozkładu odpadów oraz prawidłowo segregując śmieci.

Na koniec spotkania każdy z uczestników wycieczki otrzymał ekologiczny upominek w postaci śniadaniówki, pojemnika na napój i torby.