godło

Zespół Szkół w Trzcinicy
ul. Szkolna 2, 63 - 620 Trzcinica

logo
Zespół Szkół w Trzcinicy

WYCIECZKA KLAS VIII DO WARSZAWY

W dniach 8-10 czerwca młodzież z klas VIII wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Wyjazd stał się okazją do poznania najważniejszych obiektów stolicy. Dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i przeżyć.

Pierwszego dnia na miejscu czekała pani przewodnik, z którą wyruszyliśmy na „podbój Warszawy”. Rozpoczęliśmy od Stadionu Narodowego. Następnie była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mogli lepiej poznać zjawiska i rzeczy, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, rozwijają myślenie, spostrzegawczość, wyobraźnię oraz utrwalać zdobytą wiedzę wspaniale się przy tym bawiąc. Jeszcze tego samego dnia zwiedziliśmy Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego oraz taras widokowy znajdujący się na dachu. Dzień zakończyliśmy zakwaterowaniem się w hotelu i obiadokolacją.

Drugi dzień był bardzo intensywny, rozpoczął się od wjazdu na taras widokowy na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki, skąd młodzież podziwiała panoramę Warszawy. Następnie był spacer po warszawskiej Starówce, Krakowskim Przedmieściu i Placu Zamkowym. Podczas wizyty w Bazylice Archikatedralnej pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela, odwiedziliśmy kaplicę-mauzoleum z sarkofagiem kard. S. Wyszyńskiego, patrona naszej szkoły. Uczniowie byli świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Atrakcją tego dnia stała się przejażdżka metrem.

Dzień trzeci rozpoczął się spacerem po Łazienkach Królewskich. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, w tym muzeum świat realny przeplata się z rzeczywistością wirtualną. Prawdziwy bruk i powstańcze pamiątki, a tuż obok sztuczne ruiny, ekrany plazmowe i telefony, z których można „dzwonić” do uczestników walk. Uczniowie mogli zrozumieć jak się czuli przemieszczający się kanałami żołnierze. Zobaczyli z lotu ptaka zrównaną z ziemią stolicę na filmie „Miasto Ruin”, a także wierną replikę Liberatora B-24J, samolotu z którego dokonywano zrzutów z pomocą dla walczącej Warszawy. Dodatkową atrakcją okazało się kompletowanie rozmieszczonych na całej wystawie kartek z kalendarza z opisem poszczególnych dni powstania. Ta „zabawa” zapewniła nam dodatkową pamiątkę z wizyty w muzeum. Wizytę w Warszawie zakończyliśmy relaksem w „Złotych Tarasach”.

Taki wyjazd to wspaniała lekcja historii, sztuki, przyrody, ale też czas kiedy można pobyć razem i jeszcze bardziej się zintegrować.

Program wycieczki był bardzo bogaty dzięki dofinansowaniu jakie otrzymaliśmy od Rady Rodziców, za które serdecznie dziękujemy.

Opiekunami wycieczki były: Mariola Krawczyk, Grażyna Kłoczaniuk, Magdalena Wypych.

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - więcej informacji w naszej Polityce Prywatności. [zamknij]