Wycieczka klasy II do Wrocławia

20 maja 2022r. uczniowie klasy II wzięli udział w wycieczce do Wrocławia.
Dzieci podziwiały panoramę miasta, z okien autobusu widziały stadion Arena i most Milenijny. Pierwszym punktem wycieczki było Kolejkowo w wieżowcu Sky Tower. Tam uczniowie podziwiali ogromną makietę przedstawiającą różne miejsca Dolnego Śląska. Zobaczyli m.in. Dworzec Świebodzki, Ratusz oraz kamienice wrocławskiego Rynku, charakterystyczne bloki mieszkalne, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karpacz oraz schronisko w Sudetach Zachodnich. Następnym punktem wycieczki był pobyt w malowniczo położonym miejscu w Wiosce Indiańskiej Pocahontas. Tam czekało na nich dużo atrakcji. Uczyli się indiańskich zwyczajów, szacunku do przyrody i życia zgodnie z nią. Uczniowie otrzymali sporą dawkę wiadomości na temat życia zwierząt i roślin. Podczas pobytu w wiosce brali udział w grach i zabawach sprawnościowych.

Wycieczka miała walory rekreacyjne i edukacyjne. Uczniowie wrócili do domu bardzo zadowoleni.