Wycieczka przedszkolaków

29 maja 2019r. dzieci z Przedszkola w Trzcinicy wyruszyły na wycieczkę do Opola. Dwa autokary pełne roześmianych buziek wyruszyły z Trzcinicy. Pierwszym punktem programu była zabawa w HopLandii. Ogromne sale wypełnione trampolinami, zjeżdżalniami, torami przeszkód, a nawet tygrysem, którego paszcza pochłaniała dzieci, zachwyciły wszystkich. Po tych przygodach wycieczkowicze zawitali do kina „Meduza”, w którym dwie starsze grupy oglądały film pt. „Moja żyrafa” i przeżywały przygodę, która czeka ich we wrześniu, czyli przekroczenie progu szkoły i poradzenie sobie z emocjami, które przeżywają w związku z pozostawieniem przyjaciół w domu (np. zwierząt) i nawiązaniem nowych relacji w szkole. Natomiast dwie młodsze grupy z wielką uwagą oglądały film pt. „Miś Bamse i córka wiedźmy”. Po filmie wszyscy uczestniczyli w warsztatach plastycznych, w czasie których wykonywali własne emblematy z przeżytymi wrażeniami. Następnie zjedli obiad, po którym wyruszyli w drogę powrotną do przedszkola. Wszyscy uczestnicy tegorocznej wycieczki są zgodni, że była bardzo udana zarówno ze względu na atrakcje, w których brali udział, jak i ze względu na pogodę.