WYCIECZKI ZAWODOZNAWCZE

W listopadzie i grudniu 2018r. uczniowie klas starszych Zespołu Szkół w Trzcinicy, w ramach współpracy z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu dotyczącej realizacji programu „Wkręć się w rzemiosło”, wzięli udział w dwóch wycieczkach zawodoznawczych. Odwiedzili Cukiernię Z. Michalczyk i A. Jendro s.c. w Słupi pod Kępnem i firmę AUTO-Jasiak w Kępnie.

W piekarni-cukierni uczniowie zobaczyli, w jaki sposób wytwarza się chleb, ciasta i torty. Właściciele zakładu z pasją opowiedzieli o swojej drodze do sukcesu. Na koniec wycieczki wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani wyprodukowanymi w cukierni babeczkami.

W firmie AUTO-Jasiak uczniów powitali właściciel pan Bogusław Jasiak i Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Kępnie pan Marek Wróbel. Zakład ten istnieje od 1967r. i zajmuje się mechaniką pojazdową, lakiernictwem i blacharstwem. Na terenie zakładu znajduje się również sklep z częściami do samochodów i stacja kontroli pojazdów. Podczas spotkania młodzież dowidziała się o możliwościach nauki zawodu po ukończeniu szkoły podstawowej i gimnazjum. Chłopcy zwiedzili zakład poznając pracę w stacji diagnostycznej, lakierni, blacharni, warsztacie samochodowym. Młodzież otrzymała upominki od CWRKDiZ w Kaliszu.